• تاریخ: بهمن 10, 1394
  • شناسه خبر: 102

هلالی های اهر از اداره تا خانه با دوچرخه

امیر یوسفیان اهری:کارکنان جمعیت هلال احمر اهر جهت اشاعه ی فرهنگ دوچرخه سواری و توجه به اهمیت دوچرخه سواری در گسترش سلامتی و شادابی هر روز مسافت منزل تا اداره را رکاب می زنند. ...

امیر یوسفیان اهری:کارکنان جمعیت هلال احمر اهر جهت اشاعه ی فرهنگ دوچرخه سواری و توجه به اهمیت دوچرخه سواری در گسترش سلامتی و شادابی هر روز مسافت منزل تا اداره را رکاب می زنند.

توسعه تکنولوژی و پیشرفت ماشین آلات، در کنار تمامی مزایای خود، باعث شده است که زندگی افراد، کم تحرک تر و ساکن تر شده و این عدم تحرک و فعالیت عضلات و ماهیچه ها که منجر به سست شدن آنها می شود، عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت. در صورتی که به راحتی می توان از بروز این آسیب ها جلوگیری کرد.

دوچرخه سواری یکی از ورزش هایی است که دسترسی به آن آسان بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای استفاده ممتد از خودرو باشد.ضمن اینکه استفاده از دوچرخه موجب کاهش آلودگی هوا با توجه به عدم مصرف سوخت می شوددوچرخه به عنوان ابزاری برای گذران اوقات فراغت فعال و غیر فعال، و در نقش یک وسیله نقلیه درون شهری غیر موتوری در سامانه حمل و نقل نوین، و نیز به عنوان یک رشته ورزشی تخصصی و حرفه ای مطرح است. امروزه به دلیل وجود مشکلات متعدد حمل و نقل و الودگی های مختلف زیست محیطی، نقش دوچرخه به عنوان یک ابزار حمل و نقل فعال و پایدار در کاهش ترافیک و آلودگی هوا اهمیتی دوچندان یافته است.

با توجه به نقش ورزش در سلامتی و شادابی جامعه برنامه ریزی و فرهنگ سازی مناسب برای دوچرخه سواری میان مردم از مهم ترین موضوعات می باشد.

استفاده ی کارکنان دولتی ادارات مختلف ضمن فرهنگسازی و تاثیرگذاری بر اقشار مختلف جامعه می تواند در کاهش هزینه های آنان نیز موثر واقع شود.کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان اهر با دوچرخه سواری در مسیر خانه تا اداره نوید سلامتی را به همراه خویش دارند.هلالی ها هدف از اقدام خویش را گسترش سلامتی ونشاط عنوان می کنند و امیدوارند که با نشاط حاصل از ورزش با تکریم بسیار به مردم خدمت نمایند.

IMG_2316

نشریه ی گویا