• تاریخ: تیر 22, 1395
  • شناسه خبر: 246

راه رسیدن به خدا، عمل به دستورات قرآن است

کسیکه قرآن در دل او راه پیدا کند دشمن نمی تواند با او دربیفتد موفقیتهاییکه ملت ایران در عرصه های مختلف بدست آورده به برکت نفوذ قرآن در جامعه است نفوذ مفاهیم قرآن درجامعه باعث می شود که وحدت دربین آحاد جامعه بوجود بیاید و ...

قرآن نقشه ی راهی است که از طرف خدا فرستاده شده است، تا بندگان، با خواندن آن و حرکت در مسیری که توسط قرآن راهنمایی شده، به خدای مهربان برسند. بنابراین سعی کنیدحداقل روزی چند آیه را با دقت در معانی و تفسیر آن بخوانید.

ازسیستم مراقبه ، محاسبه و معاقبه نفس استفاده نمائید، که مدام مراقب اعمال و رفتارخود باشید تا عملی شما را از مسیر کمال منحرف ننماید و هر شب یا هر هفته و یالااقل هر ماه گذشته خود را بررسى نمایید و به تعبیرى به خود نمره بدهید. اگر کار شایسته‏ اى انجام داده سپاسگزار بوده و از خداوند متعال ادامه توفیق را بخواهید و اگر مرتکب خلافى شده استغفار نموده و تصمیم بر ترک آن بگیرید، اخلاص در اعمال را به عنوان شاه کلید رسیدن به کمال فراموش نفرمائید.

درروایت است ، که امام زین العابدین علیه السلام، پس از ختم قرآن از خدای متعال می خواستند که « خدایا کاری کن که من قرآن خواندن را در تاریکی شب دوست داشته باشم وقرآن در تکامل من نقش داشته باشد و کاری کن که انس من با قرآن موجب شود که وسوسه های شیطانی در من موثر نباشد»، زیرا انس با قرآن سبب می شود که انسان در برابروسوسه های شیاطین از جنّ و انس مصون بماند.

کسیکه قرآن در دل او راه پیدا کند دشمن نمی تواند با او دربیفتد موفقیتهاییکه ملت ایران در عرصه های مختلف بدست آورده به برکت نفوذ قرآن در جامعه است نفوذ مفاهیم قرآن درجامعه باعث می شود که وحدت دربین آحاد جامعه بوجود بیاید وانسجام اسلامی محکمتر شود.

اگر به قرآن عمل کنیم و قرآن در تمام زوایای زندگی ما جای داشته باشد این قرآن درآخرت شفاعت ما را می کند و در نزد خدا شهادت می دهد که این بنده اهل قرآن است و با من انس داشت و من همیشه بر زبان و در ذهن او بودم.

امیدوارم که قرآن را با تدبر تلاوت کنید و با تدبرو تأمل به آن عمل کنید به امید آن روزی که همه مسلمانان و مؤمنان به این امر روی بیاورند و بر اساس تعالیم آسمانی قرآن کریم از عزت و عظمت بیش ازگذشته برخوردارباشد،امیداورم با یاری خداوند و با عنایت قرآن کریم به این نعمت الهی توجه کنیم و عمل به دستورات قرآن را سرلوحه کارهای خودمان قراردهیم
ابوالفضل عباسی
منبع : http://sepahashura.ir/